Administrátorův blogBlog administrátora Infoblog.cz

Co nového na Infoblog.cz

Publikováno 15.11.2017 v 08:09 v kategorii Blogy, přečteno: 62x

Zde je přehled změn, které na blogovém systému Infoblog.cz proběhly případně proběhnou.
Od 7. listopadu 2017 jsem převzal blogový systém Infoblog.cz (+sk + oznamuje.cz) od původního majitele. Kdo jsem já naleznete zde.
Zde je přehled změn, které se už staly:
- nastaven report všech článků nejen pro vyhledavač Google - zatím indexoval jen velmi málo stran, takže návštěvnost blogů nebyla dobrá. Postupně se to snad zlepší a budeme moci sledovat růst návštěvnosti vašich blogů.
- z návštěv vymazána hromada robotů, kteří generují falešnou návštěvnost - můžete tedy sledovat úbytek návštěvnosti, avšak nyní jsou to skuteční lidé.
- promazané komentáře od SPAMu (casina, léky apd)
- jednodušší registrace - není nutno posílat placenou SMS. Největší překážka pro nový blog tedy padla. Teď jen odrazit všechny spamovací roboty!
- nastaveno zobrazování širších blogů na velkých monitorech.
- povoleno zobrazování chyb stránek - na základě toho se už jedna chyba objevila a byla opravena. Pokud byste na nějakou další narazili je fajn jí nahlásit, aby mohla být odstraněna.
Co se plánuje:
- přesun na jiný server - dosud jsou blogy u Wedosu, ale během měsíce se přesunou na můj server do Cloudu, který je podstatně výkonnější. Rychlost blogů se tedy zvýší (nebo v nejhorším zůstane zachována). Ale už nyní je rychlost velmi dobrá, takže změnu nejspíše nepoznáme.
- oznamuje.cz není v tuto chvíli perspektivní doména. Generuje pouze 2% návštěvnosti, je to tedy adept na zrušení (blogy můžeme přesunout na infoblog.cz)
- racionalizace databázových záznamů, především data historické návštěvnosti se uchovávají poněkud nešťastně.
Co nehrozí:
Převzetím blogového systému je nyní jistota, že blogy poběží dál. Původní majitel stál před rozhodnutím, zda blogy ukončit nebo prodat za "symbolickou" cenu a zajistit jím tím další život. Je pravdou že současné blogy prakticky negenerují žádný zisk, který by pokryl jejich provozování. Na to se musíme zaměřit, abychom společně zajistili jejich udržitelnost.